دلیل بلاک شدن در اینستاگرام و رفع بلاک

دلیل بلاک شدن در اینستاگرام

اکثر ما بلاک شدن موقت لایک و کامنت و فالو در اینستاگرام را حداقل یک بار تجربه کرده‌ایم. اینستاگرام را باز می‌کنیم. مثل همیشه پست‌های مورد علاقه‌ مان را روی صفحه می‌بینم. پستی را لایک میکنیم ولی خبری از قلب قرمز نیست! چه اتفاقی افتاده؟ پیام بلاک اینستاگرام را روی صفحه می‌بینم که از طرف اینستاگرام بلاک شده‌ایم!

 

مهمترین دلایل بلاک شدن در اینستاگرام عبارتند از :

 

فالور و آنفالو کردن بیش از حد

یکی از عوامل اصلی بلوک شدن در اینستاگرام فالو و آنفالو کردن زیاد در بازه های زمانی کوتاه هست ، این محدودیت ها از نظر تعداد سال به سال و ماه به ماه سختگیرانه تر و محدود تر شدند برای مثال اگر در سالهای گذشته میتوانستیم بدون محدودیت یا تا 500 عدد در روز فالو یا انفالو کنیم امروز اینستاگرام بسیار سخت گیر تر شده و پس از 50 یا حتی کمتر انفالو یا فالو در زمان کم ممکن است الگوریتمش ما رو به عنوان ربات تشخیص داده و فعالیت ما را فراتر از یک کاربر نرمال تشخیص دهد و اکانت را بلاک کند ، پس دقت کنید فعالیت تعداد فالو و انفالو کردن شما باید کاملا طبیعی و به مقدار کم در طول روز باشد و نه پشت سر هم.

لایک اینستاگرام

لایک زیاد از حد

همانند فالو کردن زیاد ، لایک زیاد هم در نظر اینستاگرام یک خطا و زیر پا گذاشتن قوانین به هدف جذب فالوور بیشتر یا قرار دادن اکانت در ربات است و در صورت مشاهده روند غیرطبیعی لایک از طرف شما حتما شما را با بلاک کردن تنبیه خواهد کرد.

 

کامنت بیش از حد و تکراری

ارسال کامنت به تعداد زیاد در روز یا ساعت خصوصا اگر کامنت شما یک کامنت تکراری و کپی پیست شده باشد خیلی زود شما را به سوی بلاک شدن خواهد برد و اکانت اینستاگرام شما بلاک خواهد شد.

 

تعداد پست زیاد یا نقض کپی رایت

ارسال تعداد زیادی پست در روز از نظر اینستاگرام غیرطبیعی و مستحق بلاک شدن است ، همچنین در صورتی که شما در پست خود از محتوای غیراخلاقی یا موزیک یا کلیپ دارای کپی رایت استفاده کنید بعد از یکی دو بار اخطار بلاک خواهد شد

 

ریپورت شدن شما از طرف دیگر کاربران

ممکن است دیگر کاربران کامنت شما را بدلیل غیراخلاقی بودن یا محتوای بی ربط و … ریپورت کنند در صورت رسیدن به تعداد معینی اکانت شما بلاک خواهد شد.

 

استفاده از ربات اینستاگرام

اگرچه می توان با پایین بردن تنظیمات ربات اینستاگرام و کاهش تعداد لایک و کامنت در روز تا حدی از الگوریتم اینستاگرام فرار کرد اما این الگوریتم ها روز به روز پیشرفته تر شده اند و از روش های خاصی برای تشخیص اینکه آیا شما اکانت خود را در ربات گذاشته اید یا خیر استفاده میکنند بنابراین در این روزها ریسک استفاده از ربات برای اکانت اینستاگرام بسیار بالاست چرا که در این مواقع اینستاگرام بجای بلاک موقت بسیاری اوقات اکانت را کلا از دسترس خارج میکند

 

انواع بلاک شدن در اینستاگرام

بلاک اینستاگرام انواع مختلفی دارد. از روی پیامی که اینستاگرام ارسال می‌کند، می‌فهمید که اکانت بلاک شده جزو کدام دسته است.

 

1- بلاک موقت

احتمالا از یک عمل ( لایک ، فالو ، آنفالو یا کامنت ) در اینستاگرام بیش از حد استفاده کرده‌اید. موقع بلاک موقت، پیام زیر را دریافت می‌کنید

بلاک موقت اینستاگرام

 

2- بلاک دارای تاریخ انقضاء

این نوع بلاک شدن هم عموما به همان دلایل مورد اول است با این تفاوت که دارای تاریخ است یعنی مشخص میکند مثلا شما تا فلان تاریخ بلاک خواهید بود مدت زمان می تواند از 24 ساعت تا چند هفته متغییر باشد.

3- بلاک برای همیشه یا مدت طولانی Action Blocked

در این موارد اینستاگرام سخت گیر تر عمل می کند و دلیل آن می تواند نقض قوانین کپی رایت یا قوانین مهم اینستاگرام باشد و ممکن است اکانت برای همیشه یا مدتی طولانی از دسترس خارج شود.

بلاک شدن اکانت اینستاگرام

 

روش های رفع بلاک اینستاگرام

اصولا بهترین راه صبر است در بسیاری موارد بعد از گذشت مدتی شما رفع ریپورت خواهید شد ، دقت کنید در این مدت سعی کنید از اصرار برای لایک و کامنت و هرگونه حرکت اضافه پرهیز کنید.

 • اطلاعات پروفایل خود را بروز کنید و کمی تغییر دهید
 • از یک نت دیگر مثلا اینترنت خط یا وای فای متفاوت استفاده کنید
 • پسورد اکانتتان را عوض کنید
 • زمانی که به شما اعلام میشود که بلاک شده اید گزینه ای وجود دارد به نام Tell us که از شما میخواهد در صورتی که فکر می کنید اشتباهی بلاک شده اید روی ان بزنید پس روی آن تاچ کنید
 • به قسمت تنظیمات (setting) بروید.
 • روی گزینه Help کلیک کنید.
 • در این قسمت سه گزینه می‌بینید که باید روی گزینه اول یعنی Report a Problem کلیک کنید. وقتی روی این گزینه کلیک کردید، دوباره روی گزینه Report a Problem بعدی کلیک کنید.
  • این‌جا باید بنویسید که چه مشکلی پیش آمده؟ مثلا برای رفع بلاک، می‌توانید جمله زیر را در قسمت خالی تایپ کنید:

  for some reason Ive been blocked though I havent done anything wrong

  بعد هم گزینه Submit را بزنید تا پیامتان به اینستاگرام ارسال شود.

خرید فالوور ایرانی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *