افزایش سرعت وردپرس با افزونه WP Super Cache

افزایش سرعت وردپرس با افزونه WP Super Cache رو به صورت گام به گام توضیح دهیم ، همراه ما باشید.

چرا از کش در وردپرس استفاده می کنیم؟

معمولا وب سایت ها صدها یا هزاران بار در هر ماه مشاهده می شوند. بطور کلی، هر بار یک مرورگر درخواست یک صفحه وب را می کند، سرور یک دسته از محاسبات پیچیده و وقت گیر را انجام می دهد. آخرین پست ها را بازیابی می کند، سربرگ و پاورقی و سایدبار تولید می کند و… با این حال، در بسیاری از موارد، نتیجه ی همه ی این محاسبات یکی است. بهتر نبود برای تمام این درخواست ها فقط یکبار این محاسبات انجام می شد و نتیجه در جایی جهت نمایش ذخیره می شد؟ این دقیقا همان کاری است که هنگام کش در وردپرس اتفاق می افتد!

نصب افزونه WP Super Cache :

برای نصب افزونه WP Super Cache  از پیشخوان وردپرس به منوی “افزونه ها” و زیرمنوی “افزودن” رفته و عبارت WP Super Cache را جستجو کرده سپس افزونه مورد نظر را نصب و فعال می کنیم :
افزایش سرعت در وردپرس با افزونه WP Super Cache

پیکربندی افزونه WP Super Cache :

پس از فعالسازی افزونه ، از منوی “تنظیمات” و زیر منوی ” WP Super Cache” وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید، در این صفحه گزینه ” کش کردن روشن (پیشنهادی) ” را انتخاب کرده و روی دکمه “بروزرسانی وضعیت” کلیک می کنیم، با این کار کش با تنظیمات پیش فرض روی وب سایت وردپرس ما فعال می شود:

برخی از گزینه های مهم در تنظیمات افزونه (ترجمه فارسی افزونه بسیار ضعیف و ناکارآمد می باشد) :

سربرگ پیشرفته :

  • برگه ها را برای کاربران شناخته شده کش نکن : در صورت فعال بودن این گزینه مطالب برای کاربرانی که لاگین کرده اند کش نخواهد شد.
  • برگه های دارای پارامتر GET را کش نکن : در صورتی که میخواهید صفحات دارای پارامتر برای هیچ کاربری کش نشود این گزینه را فعال کنید.
  • فشرده سازی برگه ها : در صورت فعال بودن این گزینه برگه ها ابتدا فشرده شده و با حجم کمتری جهت نمایش برای کاربر ارسال می شوند.
  • پاکسازی همه پرونده های کش وقتی که نوشته یا برگه ارسال یا بروزرسانی میگردد : با فعال کردن این گزینه، زمانی که مطلب جدیدی منتشر و یا بروزرسانی می کنید کش پاک می شود و آخرین مطالب به کاربر نمایش داده می شود.
  • بررسی صفحه اصلی اضافی(گاهی اوقات توقف کش صفحه اصلی) : این گزینه جهت حذف کش صفحه اصلی به صورت تصادفی می باشد.
  • فقط برگه کنونی را تازه سازی کنید وقتی که شامل دیدگاه باشد: در صورت وجود دیدگاه جدید، کش صفحه مورد نظر پاکش شده و مجدد ایجاد می شود.
  • مکان کش: از طریق این گزینه محل ذخیره سازی روی هاست خود را مشخص می کنید.
  • انقضای کش: زمان انقضای کش جهت نوسازی داده ها را در این بخش مشخص می کنید.

سربرگ CDN :

در صورتی که وب سایت وردپرس شما از CDN استفاده میکند ، تنظیمات لازم برای این سرویس را از این بخش انجام دهید:

  • فعال سازی پشتیبانیCDN : جهت فعال کردن CDN این گزینه را تیک بزنید.
  • آدرس سایت : آدرس CDN مرتبط با سایت خود را وارد کنید (برای مثال http://cdn.wpschool.ir )سربرگ پیش بارگذاری:این بخش به شما این اجازه را می دهد تا از تمامی محتوای وب سایت خود شامل برگه ها و نوشته ها و… یک نسخه استاتیک جهت بالا بردن سرعت کش ایجاد کنید. از مزایای این روش می توان به تاثیر آن در رتبه سایت به دلیل بالا رفتن سرعت لود وب سایت اشاره کرد.استفاده از این قابلیت برای سایت های استاتیک که محتوای آن تغییر نمی کند و یا وب سایت هایی که دیگر بروزرسانی نمی شوند توصیه می شود.در این روش فایل های کش ساخته شده توسط افزونه پاک نمی شوند و بروزرسانی نمی گردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *