تبلیغات اینستاگرام instagram ads

تبلیغات اینستاگرام به دو صورت کلی میتواند قابل انجام باشد :

تبلیغات اینستاگرام

 تبلیغ در پیج های بزرگ و پرطرفدار
تبلیغ مستقیم از طریق اینستاگرام

تبلیغ در پیج های بزرگ و پرطرفدار از طریق پکیج های تبلیغات استوری اینستاگرام و پکیج های تبلیغات روزانه و ساعتی بصورت عکس و ویدیو اینستاگرام است.

مزیت این روش این است که می توانید بصورت مستقیم فالوورهای یک شهر یا منطقه را هدف قرار دهید همینطور براساس نیاز خود آنها را هدف بگیرید برای مثال اگر مزون لباس دارید به پیج های آرایشی یا بهداشت و سلامت بانوان یا بطور کلی پیج هایی که مخاطبین ان بیشتر خانم هستند سفارش تبلیغ دهید.

تبلیغات اینستاگراممعایب پکیج های تبلیغاتی :

بزرگترین عیب آن این است که مشخص نیست چقدر نسبت به هزینه ای که میکنید به هدف خود و دریافت فالوورهای واقعی نزدیک میشوید .

همانطور که مطلع هستید تا این لحظه تمام سرویس های فالوور اینستاگرام ، لایک ایرانی اینستاگرام ، استوری ، بازدید ویدیو و کامنت دلخواه قابل خرید هستند ، بنابراین هر کسی میتواند با مقداری هزینه یک پیج شاخ بالای 100کا بهمراه پست هایی با لایک های بالای 10 هزارعدد داشته باشد و ادعا کند که پیجش برای تبلیغات اینستاگرام بازدهی عالی و خوبی خواهد داشت

به این ترتیب شما با هزینه زیاد ممکن است به پیجی سفارش تبلیغات اینستاگرام دهید که حتی 10درصد آن هم واقعی نیستند !

برخی افراد سودجو و بی وجدان حتی پا را فراتر این مسئله گذاشته و هنگام گذاشتن تبلیغ برای پیج شما مقداری لایک و فالوور میزنند تا شما باور کنید که بازدهی کار بسیار خوب و مفید بوده است غافل از انکه مقداری لایک و فالوور فیک به ازای قیمتی چند برابر دریافت کرده اید !

متاسفانه نرخ تبلیغ ها هم فوق العاده بالا و غیرواقعی داده میشود و هیچ مرجعی برای قیمت وجود ندارد طوری که بسیاری سایت ها اقدام به ساختن چند پیج فیک با فالوورهای بالای 100کا کرده و در قالب پکیج انها را با قیمت 600 هزارتومن تا 4 میلیون تومان به شما می اندازند !!

تشخیص پیج فیک و واقعی برای سفارش تبلیغ :

اگر چه راه حل صددرصد برای شناسایی اینکه پیجی که میخواهید به ان تبلیغ بدهید وجود ندارد اما می توان با برخی روش ها از ضرر بیشتر جلوگیری کرد :

– سعی کنید بیشتر به پیج هایی که در صفحه Explorer و اول اینستا می بینید سفارش دهید حتی اگر بازدید و لایک وفالوور کمتری دارند ( البته در شرایطی می توان پست های یک پیج فیک را هم به اکسپلورر فرستاد اما بسیار سخت بوده و کار هر کسی نیست )

– بجای هزینه زیاد و کلی سعی کنید بصورت جزیی و مقطعی سفارش دهید ، برای مثال بجای تبلیغ روزانه تبلیغ ساعتی دهید و نتیجه را زیر نظر بگیرید ( از لحظه گذاشته شدن تبلیغ پیج خود را چک کنید و ببینید فالوورهایی که پیج شما را فالو میکنند چه پروفایل هایی دارند ؟ سرعت دریافت انها طبیعی است یا یکدفعه واریز میشوند، آیا از بین همان هایی که فالوو کرده اند لایک هم میکنند ؟ )

– فریب عدد و رقم ها را نخورید بسیاری اوقات یک پروفایل با 1000 فالوور واقعی ممکن است بازدهی بهتری از یک پیج شاخ اینستاگرام با 1 میلیون فالوور فیک داشته باشد

– برخی پیج هایی که مرتب تبلیغات استوری میذارند اصلا برای دادن تبلیغ مناسب نیستند زیرا دنبال کننده های آنها اصولا استوری این افراد را بدلیل اینکه همیشه تبلیغاتی هستند Hidden و مخفی میکنند

تبلیغات در اینستاگرامدر پایان فراموش نکنید تبلیغات در تمام کشورها یک کار ریسکی بوده که دقیقا مشخص نیست چه درصدی از هزینه انجام شده به شما خواهد برگشت و افراد سودجو همواره نه تنها در اینستاگرام بلکه تلگرام ، تبلیغات شبکه های مجازی و حتی تلویزیون و ماهواره هم سعی میکنند بزرگ جلوه دادن خود مبالغ بیشتر و بالاتری از مشتریان بگیرند.

چیزی که بر اساس تجربه میتوانم بگویم این است که “هرگز عجله نکنید ”     پیج های مورد نظرتان را برای مدتی زیر نظر بگیرید و سعی کنید با کمترین هزینه ممکن انها را تست کنید

2- تبلیغ مستقیم از طریق اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام یکی از روش های تبلیغات بصری است.

برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام به یک اکانت تبلیغاتی فیسبوک نیاز است (اگر قبلا از تبلیغات فیسبوک برای اهداف بازاریابی خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید از همین نام کاربری استفاده کنید.) تبلیغات اینستاگرام از طریق Ads Manager اینستاگرام یا Power Editor فیسبوک مدیریت می‌شود.

بسته به اهداف کسب و کار شما، برخی از تبلیغات ممکن است مفیدتر یا مناسب‌تر از بقیه باشند.

  1. تبلیغات با تصاویر: همان‌طور که از نام این نوع تبلیغ حدس زده می‌شود، این تبلیغات آگهی‌هایی است که شامل عنصر عکس است. جنبه بصری اینستاگرام بسیار مهم است و به لطف رابط کاربری خوب این پلتفرم، هر تصویر را می‌توان با فرمت بسیار جذابی نمایش داد.
  2. تبلیغات با ویدئو: اگر می‌خواهید یک تجربه کاربری کامل را ارائه دهید، تبلیغات مبتنی بر ویدئوی اینستاگرام یک گزینه فوق‌العاده است. بقیه پارامترها به همان نحو باقی می‌مانند، اما همانطور که از نامش حدس زده می‌شود، به جای تصویر یک ویدئو به بازار هدف نشان داده می‌شود.
  3. تبلیغات متوالی: اگر می‌خواهید به مخاطبان هدف خود مجموعه‌ای از تصاویر و عکس‌ها را نشان دهید، این نوع از تبلیغات اینستاگرام بهترین شرایط را دارد.

انواع تبلیغات اینستاگرام

اگر شما بدانید که چه نوع تبلیغاتی در اینستاگرام وجود دارد و این تبلیغات کجاها نمایش داده می‌شوند، می‌توانید گام بعدی برای ایجاد تبلیغات اینستاگرامی خودتان را شروع کنید. مرحله بعدی فهمیدن این است که بر اساس اهداف کسب و کار خودتان چه نوع کمپینی می‌توانید اجرا کنید.

Awareness (آگاهی) – این نوع کمپین به آگاهی از برند مربوط می‌شود. اگر می‌خواهید اسم برند یا کسب و کارتان توسط افراد بسیاری دیده شود و یا اینکه برای افراد مورد نظرتان به صورت مکرر نمایش داده شود، پیشنهاد می‌شود از این نوع کمپین استفاده کنید. این کمپین برای انتشار محلی نیز مناسب است.

Consideration (توجه) – این کمپین برای دریافت کلیک برای وبسایت خود و همچنین برای اینکه خود را به عنوان یک رقیب ارزشمند در مرکز توجه خریداران قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم. شما همچنین می‌توانید میزان دسترسی و میزان تعامل خود را برای بازار هدف افزایش دهید.

Conversion (تبدیل) – اگر چیزی که شما دنبال آن هستید، تعامل با برنامه، دانلود محتوا، کسب لید و یا افزایش فروش است، این کمپین بدون شک بهترین گزینه است.

علاوه بر انواع کمپین‌های اینستاگرام و تبلیغات مختلف موجود، بسیار مهم است که قبل از ایجاد تبلیغات اینستاگرام، اهداف تجاری و پلتفرم مناسب خود را داشته باشید.

تبلیغات در اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟

اگر صفحه اینستاگرام شما در حالت بیزنس باشد، احتمالاً دکمه آبی‌رنگ promote پایین هر پست را می‌بینید. با کلیک روی این دکمه باید مراحل ایجاد کمپین اسپانسر اینستاگرام را طی کنید. اما مشکل اصلی کاربران ایرانی، نداشتن این امکان در اینستاگرام به دلیل تحریم است. به دلیل اینکه امکان انتخاب گروه هدف ایرانی، واریز هزینه و استفاده از داشبورد فیس‌بوک در ایران وجود ندارد، بسیاری از کسب‌وکارها در استفاده از اسپانسر اینستاگرام ناتوان شده‌اند. ما برای رفع این مسئله با انتخاب دقیق مخاطبان ایرانی هدف و تعیین تارگت مناسب برای هر کمپین، خدمات مشاوره، اجرا، مدیریت و تحلیل و ارزیابی کمپین‌های تبلیغاتی اسپانسر اینستاگرام را ارائه می‌دهیم.

خرید فالوور اینستاگرام

دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام

جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *