مقایسه‌ ویندوز 10 با ویندوز 7 و 8.1

در مورد انتخاب اینکه ویندوز 10 بهتر است یا 7 نظرات و تجربیات گوناگونی وجود دارد ، در مقایسه‌ ویندوز 10 با ویندوز 7 و 8.1 فاکتورهای زیادی دخیل است و تجربه هر شخص ممکن است با توجه به سخت افزار و نوع کاری که با سیستم عامل انجام میدهد کاملا متفاوت باشد

 

. دسکتاپ منظمی دارد

ظاهر ویندوز ۱۰ هم مثل ۸، تخت و ساده است. یعنی مثل ویندوز ۷ خبری از پنجره‌های شفاف نیست. این موضوع باعث می‌شود تا سخت‌افزارتان کمتر تحت فشار باشد و از آن برای دیگر نر‌م‌افزارها استفاده کنید.

‌‌‌‌. ابزارهای دسکتاپ‌اش بیشتر هستند

ویندوز ۱۰ برخی از قابلیت‌های ویندوز ۷ مثل Aero Peek را دارد. با استفاده از Task View هم می‌توان تمام پنجره‌ها را روی دسکتاپ‌های مجازی جداگانه باز کرد. منوی Action Center هم در سمت راست ویندوز تمام هشدارها (Notification) را در دسترس نشان می‌دهد.

. راحت تر شدن جستجو

جستجوی استارت منو به نوار پایین دستکاپ (Taskbar) انتقال داده شده است. با استفاده از این ابزار جستجو می‌توان نه‌تنها تمام کامپیوتر را گشت، بلکه می‌توان از آن سوال پرسید و پاسخ‌های خوبی هم گرفت.

جستجوی ویندوز ۱۰ کورتانا را هم در خود دارد که می‌تواند کارهای روزانه‌تان را دسته‌بندی کند.

از معایب ویندوز 10 می توان به اجباری بودن آپدیت ها، امنیت نه چندان کامل و همینطور نیاز به مایکروسافت اکانت است .

اما در مورد فاکتور سرعت بوت شدن و سرعت کار با سیستم عامل هم کمی نظرات متفاوت است و اگرچه برخی معتقدند سرعت آن بهتر و روانتر شده اما تست های زیادی وجود دارد که خلاف آن را ثابت میکند


با استفاده از BootRacer، زمان بوت ویندوزها اندازه‌گیری شد. ویندوز 8.1 بهترین نتیجه را با کسب زمان تنها 4 ثانیه در برابر 6 ثانیه ویندوز 10 بدست آورد.

یا در مورد کار با فتوشاپ :

compare win10

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *