ویژگی های وردپرس 5

برخی از این ویژگی‌ها میشه به ویرایشگر جدید وردپرس و امنیت وردپرس اشاره کرد.

قالب پیشفرض جدید Twenty Nineteen
در این نسخه از وردپرس شاهد افزوده شدن قالب جدیدی به سیستم هستیم. قالب جدید که با توجه به زمان عرضه ی این نسخه، Twenty Nineteen نام گرفته، قالبی بسیار ساده است.
ویژگی وردپرس 5
– ویرایشگر جدید Gutenberg
ویرایشگر جدید وردپرس به شما این امکان رو میده که بصورت زنده متن رو بنویسید و جالب‌تر اینکه می‌تونید مثل ویژوال کامپوزر صفحات خودتون رو با درگ & دراپ بسازید.

ویرایشگر جدید وردپرس

ویرایشگر Front-end
با استفاده از ویرایشگر Front-end هرکسی میتونه به راحتی مطالب و نوشته‌های وردپرس را در صفحه مدیریت و ویرایش بکنه. این راهکار یکی از بهترین ابزار خواهد بود تا در نسخه موبایل و تلفن‌های هوشمند بتونید راحت‌تر و بهتر مطالب را ویرایش کنید و بیش از حد وابسته به دسکتاپ نباشید. ویرایشگر دیداری وردپرس مدت زیادی هست که با وردپرس همراه بوده. در مقایسه با افزونه ویژوال کامپوسر این ویرایشگر سبکتر و سریع‌تر خواهد بود و احتمالا از فریم ورک customizer هم در اون استفاده خواهد شد. در این مورد فعلا اطلاعات بیشتر در دسترس نیست و باید منتظر بمونیم و ببینیم که بعد از انتشار نسخه 5 وردپرس چه تغییراتی در ویرایشگر Front-end رخ خواهد داد.

بهینه سازی برای موبایل
در بین سیستم های مدیریت محتوا وردپرس در زمینه سئو به عنوان برترین سیستم شناخته شده که این مورد بر هیچ کس پوشیده نیست. اما بعد از بهینه سازی در زمینه سئو وردپرس در نسخه 5 تلاش بیشتری کرده تا امکان بهینه سازی برای موبایل را بیشتر و بیشتر کنه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *