غیرفعال کردن Quick Access در ویندوز 10

ویندوز 10 و بالاتر هر چند سعی کرده اند از هر نظر رابط کاربری و کار با ویندوز را راحت تر و دلچسب تر کنند اما بسیاری اوقات این تغییرات باب میل کاربران نیست و همچنان برخی ویژگی های ویندوز 7 را به 10 ترجیح میدهند.

غیرفعال کردن Quick Access در ویندوز 10

یکی از آنها اضافه شدن چند قسمت به File Explorer یا همان My Computer ویندوز است ، در گذشته با دو بار کلیک روی آن در کادر باز شده لیست Hard Disk و فلش و هارد اکسترنال و … در دسترس بود . اما در ویندوز 10 دو گزینه Recent Files و Frequency Files اضافه شده است که به ترتیب آخرین فایل ها و مسیرهای استفاده شده و دومی پر استفاده ترین ( بیشترین اجرا و استفاده ) اضافه شده است و در زیر آن ها هاردها لیست شده اند که برای بسیاری خوشایند نیست هم بدلیل عدم دسترسی سریع به درایوها و هم اینکه اگر کسی بجز شما پای کامپیوتر باشد خیلی راحت آخرین فایل ها و فعالیت های شما را از جمله اینکه اخرین ویدیو یا عکسی که باز کرده اید چه بوده را مشاهده می کند.

غیرفعال کردن Quick Access در ویندوز 10 :

برای اینکه مانند تصویر پایین هنگام اجرای File Explorer با This PC و همان شمایل ویندوز 7 روبرو شوید.

1- یک پنجره file Explorer باز کنید ، وارد منوی File شوید و روی “Change folder and search options. کلیک کنید . حالا مانند تصویر گزینه Open File Explorer to را روی This PC قرار دهید .

2- غیر فعال کردن Favorite Folders و Recent Files از File Explorer
در همان پنجره تنظیمات Folder Options که در بالاتر گفته شد ، تیک دو گزینه نمایش داده شده در تصویر زیر را بردارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *