جلوگیری از ارسال اسپم با ایجاد کد امنیتی در وردپرس با Math Captcha

جلوگیری از ارسال اسپم با ایجاد کد امنیتی در وردپرس با Math Captcha

یکی از موارد مهم در مدیریت سایت‌های وردپرسی، جلوگیری از ارسال اسپم در سایت است، که سبب از بین رفتن ترافیک و پر شدن حجم سرور و هاست شما خواهد شد. یکی از راه‌های جلوگیری از ارسال اسپم توسط کاربران یا ربات‌ها، استفاده از افزونه‌های مختلف است که در مخزن وردپرس نیز چندین مورد از چنین افزونه‌هایی ثبت شده است.

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه ابتدا از پایان همین مقاله اقدام به دانلود افزونه و نصب آن در سایت وردپرسی خود کنید. پس از نصب، بخشی به نام Math Captcha نمایان می‌شود که از طریق بخش تنظیمات در منوی پیشخوان، در دسترس است. با ورود به این بخش می‌توانید تنظیمات افزونه را جهت استفاده در سایت پیکربندی کنید.

Math Captcha settings
در این بخش تمامی تنظیمات افزونه در دسترس است، که می‌توانید متناسب با نیاز خود آنها را شخصی‌سازی کنید.

Enable Math Captcha for: در این بخش می‌توانید نمایش کد کپچا در بخش‌های مختلف سایت وردپرسی خود را فعال کنید و نمایش دهید.
Hide for logged in users: با انتخاب این گزینه کد کپچا برای کاربرانی که وارد سایت شما شده باشند، غیرفعال می‌شود و برای ارسال فرم‌ها نیازی به وارد کردن آن نخواهند داشت.
Mathematical operations: در این بخش می‌توانید علائم ریاضی را نظیر جمع، ضرب، تقسیم و تفریق فعال کنید… می‌توانید یکی یا چند مورد از این عمل‌ها را برای استفاده در بخش فرم کپچا استفاده کنید.
Display captcha as: در این بخش می‌توانید نمایش کد کپچا را به صورت عدد یا حروف تعیین کنید… البته توجه داشته باشید نمایش اعداد به صورت متنی بر اساس زبان انگلیسی است و در سایت‌های فارسی پیشنهاد نمی‌شود.

: در این بخش می‌توانید برایایجاد کد امنیتی در وردپرس، یک عنوان نمایشی بنویسید تا در فرم‌های شما نمایش داده شود.
Captcha time: در این بخش می‌توانید مدت زمان معتبر بودن یک کد کپچا در سایت خود را مشخص کنید.
Block Direct Comments: با فعال ‌سازی این گزینه، افرادی که از طریق لینک مستقیم ارسال نظر اقدام به ارسال نظر کنند، کد امنیتی به آنها نمایش داده نمی‌شود.
Deactivation: با انتخاب این گزینه در صورت غیرفعال‌ سازی افزونه، تمامی تنظیمات اعمال ‌شده در هنگام فعال بودن حذف خواهند شد.

جلوگیری از ارسال اسپم با ایجاد کد امنیتی در وردپرس با Math Captchaجلوگیری از ارسال اسپم در وردپرس

1 دیدگاه دربارهٔ «جلوگیری از ارسال اسپم با ایجاد کد امنیتی در وردپرس با Math Captcha»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *