دلیل گران شدن یا تاخیر سرویس های اینستاگرامی

طی این سالها هر چند ماه برای همه ما پیش آمده که دیدیم سفارش لایک یا ویو داده ایم ولی ارسال نشده یا خیلی کند یا بعد از تاخیرهای بالای 10 ساعت ارسال شده است.

ویو اینستاگرام ارزان

بدتر از آن گاهی افزایش قیمت های 30 تا حتی 400 درصدی پیدا کرده اند

اما براستی دلیل آن چیست ؟ برخی مشتریان فکر میکنند پنل ها به میل خودشان و برای هماهنگ سازی با تورم سالیانه و سود بیشتر به اینکار دست میزنند.

اما حقیقت این است که هیچ پنل و فروشنده ای موافق گران فروشی نیست چرا که در نهایت منجر به نارضایتی و کاهش مشتریان و کاهش تعداد سفارشات میشود.

اینستاگرام در بین شبکه های مجازی از همه بیشتر سعی میکند تا آمار کاربران و پست هایشان را واقعی و غیردستکاری شده نگه دارد به همین دلیل مرتب با الگوریتم های مختلف و بروز شده سعی میکند تا کار را برای سرورها و اکانت هایی که وظیفه لایک و فالو و ویو زدن را دارند سخت تر و سخت تر کند.

برای مثال در آپدیت اخیر تیرماه 1401 خود چند راهکار را همزمان برای مقابله با سرویس ویو انجام داده :


– برای درصد زیادی از اکانت ها هنگام باز کردن اینستاگرام پیامی ظاهر شده که از شما مجدد میخواهد سن خود را وارد کنید یا شماره تلفن یا ایمیل خود را برای امنیت بیشتر تایید کنید.

این قضیه باعث از کار افتادن میلیون ها اکانت ساخته شده روی سرورها شده و در چند روز اول تقریبا 99% سرویس ها از کار افتادند و پس از چند روز سرویس هایی که با محدودیت تعداد برگشتند ناچار به افزایش قیمت شدند چون تعداد اکانت ها جوابگوی تعداد سفارشات نیست با این کار قصد دارند مشتریان را ترغیب کنند تعداد کمتری سفارش دهند .

و اینگونه شد که ویو با کیفیت هر کا 1000 تومنی یکدفعه به 4000 تومانی تبدیل شده !!

– ترفند دوم اینستاگرام تغییر الگوریتم بازدید ویو بوده ، به این صورت که مدت زمان دیدن ویدیو و نوع مرورگر را در قالب الگوریتم های پیچیده تغییر داده که سبب شده اکانت های سرور نیاز به گذارندن مدت زمان بیشتر و البته مرورگرهای محدود برای افزایش شمارشگر ویو داشته باشند که این نیز خود دردسر بزرگ دیگری است.

این تغییرات بر روی سرعت و قیمت لایک و فالوور هم تاثیر دارند اما از آنجایی که اصولا بسیاری ویو را بالای 10کا و تا 500 کا سفارش میدهند اما برای فالوور و لایک بسیار تعداد پایین تر است بنابراین فشار و مشکلات این دو قابل مقایسه با قضیه ویو نیست .


تا به این لحظه هر بار پس از این اتفاق راه حلی برای آن پیدا شده و اکانت های جدید روی سرور ساخته شده اند و قیمت ها پس از یکی دو هفته به حالت نرمال و قبل برگشته ، به احتمال بسیار زیاد این بار هم مستثنی نخواهد بود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *